Sayfalar

29 Nisan 2013 Pazartesi

Lastik patladı: (

Lastik patladı...

Hem de tem de 90/100 km hız ile orta şeritte giderken, yanımdan geçen bir araçtan bayanın kafasını uzatıp beni uyarması ile farkına vardım. Tabii ki çok korktum. İyi ki yalnız değildim, annem yanımda idi, iyi ki çocuklar yanımda yoktu. 
Bana göre soğuk kanlıydım, anneme göre rengim atmış: ( Dışardan görünüşüm öyleymiş demek: )

Dörtlüleri yakıp kenara çektim, biraz trafik altüst oldu ama olacak o kadar... Sağolsun bir adam durdu, stepnen var mı diye sordu, bir ara şaşkınlıkla "o ne ki" diyecektim ki aklıma geldi... Adam değiştirdi filan, bir yandan korkuyorum adamdan bir yandan da minnet duyuyorum... Annem yanımda olmasa hayatta adamla konuşamazdım. Sonra kardeşimi aradım. "iyi ki kardeşim var" canım benim, hemen yetişti, lastikçiye götürme işlerini halletti.

Çok korktum... Allah büyük kazalardan korusun hepimizi.Fotoğraf mı? Cumartesi günü Maslak kasrından bir kare. Sessiz sakin, çok rahat bir yer. Çocuklu aileler için de çok rahat edilebilen yer.
Çocuklar nerdeyse doydu yeşilliğe, bahara, yaza... Sibel iyi ki tanıdım seni ve bembeyaz pamuk Tibeti.

24 Nisan 2013 Çarşamba

Şıkırdadı parmaklar ve gülümsetti işler...

Bugün pazartesi sendromu yaşayanlardan olmak isterdim lakin dün çalıştık. Neden olsa işleyen demir ışıldar: )Birkaç gün önce burdaki yazımda benimle hafiften kafa bulan ve  "şıkırdasa artık parmakların" diye söylenen Şef'in, bunları ve yaptığım bir kaç numuneyi gördükten sonraki sözleri, "evet evet sen bu işlerle uğraş" demesi idi: )

Şimdilerdedeki tek uğraşım olmasa da iş dışındaki ana uğraşım kart yapımı. Doğum günü, baby shower, anneler günü, babalar günü, sevgililer günü gibi özel günlere, kişilere özel kartlar yapıyorum. En çok da çocuklara doğum günü kartları hazırlamayı seviyorum: )
Fotoğrafladıkça paylaşacağım burda. 


Bunları bir çiçekçiye sipariş olarak yaptım. Yani ilk siparişlerim denebilir.

Velhasıl çok mutluyum bunlarla uğraştığım için. 

22 Nisan 2013 Pazartesi

Kırmızı başlıklı kız ile korsan!...

Herşey cuma günü çocukları okuldan aldığımda çantalarındaki not kağıdını okumamla başladı. 22 Nisan Pazartesi kostüm partisi yapacaklarını yazmışlar.

Şu internet denen asrın nimetinde çok dolandım. En kolay ve en çabuk hangi kostüm dikilirdi: ) Tek arayış noktam buydu: )
Oğlumun korsan şapkası vardı, hemen en basitinden korsan modeli ayarladım. Kızıma da dikmesi kolayından kırmızı başlık kızın pelerininden diktim. Öyle bir pelerini var mı kırmızı başlıklı kızın bilmem ama Defne'me çok yakıştığını biliyorum: ) 
Dün pazardan da eline ve boyuna çok uygun olmasa da bir sepet bulup sabah sodalı poğaçalarla doldurdum. Oğlum içinde minik bir pasta yaptım ki o da hazinesi olsun dedim: )

Çok ama çok heyecanlılardı. Sabah sabah giyinip düştük yollara. Çok gözüyle bakabilmek, sevinebilmek çok  güzelmiş.

Yarın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı, Semih'in deyimi ile uluslararası çocukların bayramı. Hepimize şimdiden kutlu olsun...


15 Nisan 2013 Pazartesi

Çok güzel bir sergi...

Baştan yazayım bol bol en bolundan fotoğraf içeriyor bu yayın: )

Dün çocuklarımın okulundaki sergilerine gittim, yıl içinde yaptıklarını sergilemiş öğretmenleri. Hepsine bayıldım, çocuklarla biraz vakit geçirirsen, biraz üstlerine eğilip ilgilenirsen yapamayacakları şey yok sanırım. 

3 yaş sınıfında kızım, 4 yaş sınıfında oğlum var. 

Hadi başlayalım: ) İnanın ki ayırdığım fotoğraflar öyle çoktu ki, seçe seçe anca bu kadara indirebildim sayıyı...

3 yaş  sınıfı sergisi...

           Yaptıkları pastanın önünde kardeş pozu.
 Çiçek Defne'nin eseri: )


 Bu yumurtaları Defne boyamış, evdeki yumurta boyalamalarımız iyi alıştırma olmış kızıma: )
Hepsi trene binmiş gidiyor... 4.yaş sınıfı sergisi...


 Semih cd den kalemlik yaparken ortaya serilen süsleme malzemelerinden deniz kabuklarını seçmiş ve "öğretmenim yıldızı öne koyalım da görünsün" demiş:)

 Bu arı peteğine bayıldım...

 Oğlumun sevdalısı olduğu dinazorlar burda da çıktı karşımıza, Kendi çizimi ve boyaması olan dinozor çalışması. Bence gayet başarılı olmuş: )

 Saati yapan çocuğun fikrini çok beğendim.

 Ve diğer hasta olduğumuz konulardan uzay, yıldızlar, astranotlar. Ve tabii ki kuru boya çalışmasından Semih bu uzay mekiğini seçmiş boyamış. Tüm renkler kendi seçimi, sınırların kenarına taşırmadan boyamasını başarılı buluyorum.

 Yine bir kız öğrencinin mum çalışması ile yaptığı bu şemsiyeli kızı çok beğendim.
 Kalemliğimizin yakından hali: )
 Tırtılsız olmaz tabii ki...
Bu da yine bir kız öğrencinin cd ile yaptığı çiçek. Çiçek yapraklarının kesimleri ne kadar muntazam. Diğer çalışmaları da çok güzel Pelin kızın.

 5.yaş sergisi.

 Tuvalet kağıdı rulosundan yapmışlar...Hatırlıyorum da bu bakliyatlardan ilkokulda ben de yapmıştım: )
Ve benim favorim bu oldu. Mutluluğun resmini çizmiş daha ne olsun!!!


  
6 yaş sergisi 

Ve artık aşmış bu sınıfın öğrencileri. Bunlar ilk okulda ne yapacak bilmiyorum? Ama hepsini öpmek ve tebrik etmek istedim dolaştıkça.


 Bunlara bayıldım: ) Çok başarılı.
 Yarısını kızlar, yarısını erkekler yapmış: )


Dev bir okyanus yapmışlar, her çeşit deniz canlısı yaşıyor içinde.

 Boyamaların muntazamlığına şaştım kaldım..


 Bu da yapan kızın kendi fikriymiş: )

Kuru boya ile yapmışlar ve ne kadar düzgün boyamışlar. Renkler, hayal gücleri uçlarda...

 Ve herkese mutlu haftalar olsun...